Neden Kamp Yapmalı?

Bolu Köroğlu Dağlarının Doğal Ortamında Yaşama Bakışınız Değiştirin

Neden Kamp Yapmalı?

Mayıs 13, 2019 Kamp Hayatı 0

Çok maçlı bir tatil seçimi önemlidir. Doğayla iç içe, işten uzak, sağlıklı ve huzurlu bir doğa kampı, mutluluğa hayati bir katkı sağladığı kanıtlanmıştır. Keyif aldığınız bir şeyi yaparken gerginliği ve stresi azaltmak, daha fazla odaklanma ve motivasyona yardımcı olur.

Neden Kamp Yapmalı?
Neden Kamp Yapmalı?

Zihni, bedeni ve ruhu rahatlatmanın ve gençleştirmenin ideal yolu, kişiden kişiye büyük ölçüde değişecek olsa da, doğayla iç içe olan insanlar arasında ortak bir tema vardır. Bu da motivasyonu ve stresi azaltmaktır.

Ortalama bir kamp alanı maliyeti gecelik 75 liradır. Gece ve gündüz çok sayıda hayvan veya köy hayatını ücretsiz olarak görmenizi sağlayabilir. Yeni bir bölgeyi ziyaret etmek için mevcut en ucuz konaklama seçenekleri arasındadır. Yeni bir şehri keşfetmek için bütün hafta boyunca aynı maliyetle veya daha azını harcayarak, neden bir otelde 2 gece ile sınırlı olasınız ki ?

Şehrin gürültüsünden uzaklaşmak

Doğa kampı şehrin kalabalık ortamından ve yol açtığı gürültülerden uzaklaşıp, ruhunuzu dinlendirebileceğiniz güzel bir rahatlama şeklidir.

www.bolukamp.com

Doğanın eşsiz renklerini keşfetmek

Gecesi ve gündüzü ile sizleri şehrin gri tonlarından kurtarıp doğanın eşsiz renk dünyası ile bütünleştirir. Yeşil ve mavi renkler iç dünyamızı aydınlatan, rahatlatan ve dinlendiren özelliklere sahiptir. Bu özellikleri ile sizleri iş stresinden kurtarıp kafanızı boşaltmanızı sağlamaktadır.

Neden Kamp Yapmalı?
Neden Kamp Yapmalı?

Doğa ile beraber düşünmek

Doğa ile iç içe olmak iş yorgunluğunuzu üzerinizden atmanızı, sakin kafa ile düşünemediklerimizi düşünmemizi ve iç sesinizi dinlemenizi sağlar. Bunun yanında stresten uzaklaştığınız için dinginleşip ruhunuzu iyileştirebilirsiniz.

www.bolukamp.com
Neden Kamp Yapmalı?

Doğayla iletişime geçmek

Doğanın sesleriyle uykuya dalmakta ritmik ve barışçıl bir yöntemdir. Kamp, dışarıda olmanın güzelliğini ve kendi vahşi içselliğinizi ortaya çıkarmanın harika bir yoldur. Kuşların, böceklerin, bir çakaldan gelen uzak bir uluma sesi, akan bir dere veya etraftaki ağaçların arasından esen meltem seslerinin dinlenmesi, ruhunuzu canlandırabilir ve açık havadaki harika ortamla ilişki kurabilir.

Sağlığa pozitif etkileri

Kamp yapmanın ve açık havada aktif olmanın yararı hakkında roman yazabiliriz. Bu nedenle doğal kamp hayatının sizin için iyi olabileceği örnekler hakkında aşağıdaki makalelere göz atın.

Kaynak :
https://myopencountry.com/hiking-camping-tips-guides/camping/camping-for-beginners/

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir