Ne Tür Bir Kamp Sizin İçin Uygun?

Bolu Köroğlu Dağlarının Doğal Ortamında Yaşama Bakışınız Değiştirin

Ne Tür Bir Kamp Sizin İçin Uygun?

Mayıs 13, 2019 Kamp Hayatı 0

Kamp yapmayı düşündüğümüzde, genellikle aynı şey hakkında genel bir fikrimiz vardır. Dış mekanlarda çadırlar, ızgaralar, arkadaşlar, cuma, cumartesi ve pazar günleri. Ancak, farklı nedenlerden ötürü kullanılan çok sayıda farklı kamp türü vardır. Bazıları için, kampa olan bağlılığımızı ve sevgimizi yeniden tesis etmek için bir şans. Bazıları için, sadece akademik nedenlerden dolayı, kendimiz, tarihimiz ve diğer yaşamların geçmişi hakkında daha fazla bilgi edinmek.

Kamp Türleri Neler?

1-Macera Kampı

Macera kampı ciddi kampçılar için ayrılan bölümdür. Genellikle gece ve gündüz yapılan kamplardır. Gün boyunca seyahat eder ya da yürüyüş yaparsınız. Bu size yeni alanlar keşfetme, vahşi yaşamı görme ve doğanın sunduğu güzelliklerin tadını çıkarma imkanı sunar. Gece boyuncada kampı hazırlar ve dinlenebilirsiniz. Macera kampının arkasındaki ana fikri, vahşi doğanın tadını minamilist bir şekide çıkarmak.

www.bolukamp.com
Ne Tür Bir Kamp Sizin İçin Uygun?

2-Kuru Kamp

Kuru kamp söz konusu olduğunda suya ve diğer olanaklara imkanınız yoktur. Kısaca, yanınızda ve sırt çantanızda getirdiğiniz besinler ve malzemelerle doğal yaşamın keyfini sürersiniz. Kuru bir kamp gezisi planlıyorsanız, girmek istediğiniz alanın koşullarını değerlendirmeniz ve buna göre ayarlama yapmanız gerekir.

www.bolukamp.com
Ne Tür Bir Kamp Sizin İçin Uygun?

3-Sırt Çantasıyla

Sırt çantası ile seyahat etmek kampın en uç formlarından biridir. Farklı ekosistem türlerini gezdiğiniz bağımsız bir seyahat yöntemidir. Bu kamp türünde ayakkabıların ortama uygun olması çok önemlidir. Zamanınızın çoğunu yürüyüş yaparak geçireceksiniz bu yüzden destekleyici ve rahat ayakkabılara ihtiyacınız vardır.

www.bolukamp.com
Ne Tür Bir Kamp Sizin İçin Uygun?

4-Bisiklet Kampı

Son zamanlarda bisiklet kampı oldukça popülerlik kazanmaktadır. İnsanlar çeşitli nedenlerden dolayı bisiklet kampını tercih etmektedir. Bisiklet ile seyahat etmeyi sevenler için çok elverişlidir. Bisiklet kampında, bir otelde vaya kamp alanında konaklama imkanınız vardır, buda istediğiniz yere gidebileceğiniz anlamına geliyor. Ekonomik açıdan çekici olmasının yanında, belli bir varış noktasına veya kilometreye bağlı değilsiniz.

www.bolukamp.com
Ne Tür Bir Kamp Sizin İçin Uygun?

5-Kano Kampı

Uzun mesafeli seyahat, kamp ve kanoyu birleştirir. Kano kullanılarak yapılan kamp türüdür. Kano kampçıları sırt çantalarında seyahat boyunca yetecek kadar malzeme taşımak zorundadır. Su, su sporları ve doğada zaman geçirmeyi seviyorsanız, o zaman kano kampı sizin için uygundur.

www.bolukamp.com
Ne Tür Bir Kamp Sizin İçin Uygun?

6-Karavan Kampı

Dinlenme amaçlı bir araç, konforlu bir yatak ve eğlencede dahil olmak üzere evinizdeki hemen her şeyi içinde barındırır. En iyi yanı, nereye giderseniz gidin en sevdığını malzemeleri yanınızda taşıyabilirsiniz. Sadece aracınıza uygun karavan park yerleri arayın.

www.bolukamp.com
Ne Tür Bir Kamp Sizin İçin Uygun?

7-Hayatta Kalma Kampı

Hayatta kalma kampında, farklı dış ortam koşullarında hayatta kalmak için gereken tüm becerileri öğrenmeniz ve edinmeniz gerekir. Yaralanmalara karşı acil tıp tekniklerini, yiyecek bulabilmek için teknikleri bilmeniz gerekir. Bu yeteneklerle vahşi doğada hayatta kalabilirsiniz.

8-Kış Kampı

Kış kampı, vahşi doğanın içerisinde bozulmamış kar örtüsü üzerinde huzur ve güzelliğin tadını çıkarmanızı sunar. Kış kamplarında kalabalık ve böceklerle uğraşmazsınız. Ayrıca kampınızı snowboard ile birleştirerek el değmemiş karlara sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.

www.bolukamp.com

Sonuç: Kamp yapmanın farklı yolları vardır hepsi kişisel zevklere ve tercihlere bağlıdır. Kampa gitmeyi planlıyorsanız, tamamen hazır olduğunuzdan emin olun. Yolculuk sırasında ihtiyaç duyacağınız tüm malzemeleri yanınıza aldığınızdan emin olun. Aksi taktirde mutlu bir kamp süreci geçiremezsiniz!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir